Ekspozytory reklamowe

Małe ulotki reklamowe czy różnego rodzaju zawieszki muszą być na czymś wyeksponowane. W związku z tym ważne są odpowiednie miejsca, gdzie tego rodzaju reklama jest eksponowana. Ekspozytory reklamowe to odpowiednie regały z miejscem na ulotki, informacje, zawieszki reklamowe czy inne drobne reklamowe gadżety.

Gdzie stosuje się ekspozytory reklamowe?

Ekspozytory reklamowe stosuje się na różnego rodzaju targach handlowych, w informacjach reklamowych, w punktach sprzedaży czy podczas różnych eventów.

Na tego rodzaju regałach reklamuje się omawiany towar, wystawia się reklamowe ulotki lub wiesza się wszelkiego rodzaju informacje.

Rodzaje ekspozytorów reklamowych

Ekspozytory reklamowe to nie zwykłe regały z półkami. Można na nich nie tylko układać przedmioty ale także wieszać, wkładać w odpowiednie przegródki. Popularne są także ekspozytory z podajnikami.

Najczęściej produkowane ekspozytory to:

  • stojaki ladowe,
  • regały reklamowe,
  • podajniki grawitacyjne,
  • standy multimedialne,
  • regały przykasowe.

Jak wykonane są ekspozytory?

Konstrukcja ekspozytorów jest stabilna, najczęściej wykonana z materiałów trwałych, odpornych na rdzę, złe warunki atmosferyczne i na uszkodzenia mechaniczne. Te reklamowe stojaki są w pewnym rodzaju tablicami informacyjnymi. Towar na nich wyeksponowany jest lepiej zareklamowany niż taki tylko wystawiony na ladzie sklepowej lub zwykłym sklepowym regale. Ekspozytory reklamowe informują o danym towarze, są kolorowe i zwracają na siebie uwagę. Ekspozycja na nich jest wyraźna i krzykliwa.

Większość z ekspozytorów wykonanych jest z metalu w połączeniu z plexi, pcv, aluminium lub drutem. Są to stabilne konstrukcje i bardzo trwałe. Udekorowane, na ogół barwami produktu, który akurat reklamują.

Spotykamy je bardzo często

Ekspozytory reklamowe spotykamy bardzo często, z nich też bierzemy reklamowane produkty. To właśnie na nich najbardziej wyeksponowane są produkty, napoje, batony, artykuły elektryczne czy produkty innego rodzaju. Są w każdym sklepie, w każdej galerii, w każdym miejscu gdzie trzeba coś sprzedać i zareklamować.