Którą pieczątkę wybrać?

Zakładając swoją własną firmę należałoby się zastanowić jakie pieczątki firmowe należy wybrać, aby były one nie tylko trwałe ale do tego jeszcze dobrze się prezentowały.

Którą pieczątkę wybrać?

Zanim zdecydujemy się zamówić odpowiednią dla siebie pieczątkę dobrze jest wiedzieć z jakimi rodzajami mamy w ogóle do czynienia. Okazuje się więc, że występują pieczątki:

  • typowe, standardowe;
  • pre – ink.

Oba typy pieczątki wydają się dobre jednak ta pre-ink sprawia wrażenie zdecydowanie bardziej nowoczesnej.

Projekt pieczątki

Zanim pieczątka do nas trafi musimy dokładnie zdawać sobie sprawę z tego co powinno być na niej umieszczone. Z reguły umieszcza się takie dane jak:

  • pełna nazwa firmy,
  • adres,
  • telefon,
  • nip.

Zazwyczaj dane te są wystarczające do tego, aby pieczątka była pełna. Ostatnim, ale za to bardzo istotnym, elementem jest oczywiście kolor pieczątki oraz zapasowy tusz. Warto go zakupić od razu zwłaszcza jeżeli decydujemy się na wykonanie pieczątki w dobrej drukarni internetowej.

Komu zlecić pieczątkę?

Po dokonaniu wyboru pieczątki należy się zastanowić nad tym gdzie pieczątkę wykonać. Najkorzystniejszą formą jest oczywiście zakup w dobrej drukarni online. W miejscu takim możemy bez problemów zobaczyć wzór pieczątki przed jej wykonaniem. Terminy realizacji są bardzo szybkie, nie to co w stacjonarnych drukarniach. Cenowo pieczątki również wychodzą bardzo optymalnie dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na zakupy właśnie w sieci a nie w tradycyjnych drukarniach.

Czas realizacji

Czas jaki jest potrzebny na wykonanie pieczątki w drukarni internetowej praktycznie nie różni się od tych stacjonarnych. Często można nawet stwierdzić, że jest on o wiele krótszy aniżeli w drukarniach stacjonarnych. Tym samym drukarnie online biją te stacjonarne na łeb na szyje. Nic więc dziwnego w tym, że wiele osób nie chce nawet słyszeć o zlecaniu czegokolwiek w stacjonarnych drukarniach. Ludzie ci przekonali się, że zdecydowanie korzystniej wychodzą te działające na co dzień w sieci.